Jeśli zależy Ci na obniżeniu rachunków za korzystanie z firmowego telefonu komórkowego lub stacjonarnego, a jednocześnie chcesz mieć stały dostęp do bilingów rozmów, to sieć SuperVoIP jest właśnie dla Ciebie. Co najciekawsze — przeniesienie numeru do VoIP zajmuje dosłownie kilka chwil, aktywacja numeru trwa maksymalnie do trzech dni roboczych, a korzyści wynikające z korzystania z tego rozwiązania dostrzeżesz niemal natychmiast.

1. Rejestracja

Jeśli nie jesteś naszym klientem, zarejestruj się wybierając opcję "Zakładam konto i przenoszę numer do sieci SuperVoIP", postępuj zgodnie z instrukcjami w kreatorze: wypełnij formularz, wydrukuj, podpisz i załącz skan zgodnie z opisem jak w kolejnych krokach.

2. Wniosek

Jeśli jesteś naszym klientem wybierz w panelu opcję "Dodaj numer > od innego operatora", wypełnij formularz podając numer, który chcesz przenieść, nazwę operatora, tryb przeniesienia. Po wypełnieniu wniosku wygeneruje się "oświadczenie" w pliku pdf.

3. Dokumenty

Wydrukuj wygenerowany wniosek / oświadczenie, podpisz, zeskanuj lub zrób zdjęcie i wgraj plik w panelu przy złożonym zamówieniu przeniesienia.

  

4. Wysłanie wniosku

Po otrzymaniu dokumentów jeżeli Twoje konto jest zweryfikowane wysyłamy wniosek o przeniesienie numeru.

5. Data przeniesienia

Po akceptacji wniosku otrzymasz od nas e-mail
z potwierdzeniem daty przeniesienia.

6. Uruchomienie

Numer zostanie uruchomiony zgodnie z ustaloną datą :) 
  
 

Ważne informacje

 
Nie wypowiadaj umowy u obecnego operatora, wniosek na przeniesienie musi zostać złożony w czasie trwania umowy, numer musi być aktywny w sieci operatora a dane na wniosku muszą być zgodne z jego rejestrem. Jeśli przenosisz numer komórkowy sprawdź czy jest aktywny wykonując dowolne połączenie.

Jeśli u obecnego operatora masz jeszcze inne usługi takie jak telewizja lub internet pamiętaj, że przenosząc numer my wypowiadamy tylko umowę na numer telefonu, pozostałe usługi musisz wypowiedzieć we własnym zakresie. Najlepiej zrób to po zainicjowaniu przeniesienia numeru.

Pamiętaj, że Twoje urządzenie końcowe wymagać będzie przekonfigurowania na nowe dane. Jeżeli Twoje urządzenie nie obsługuje telefonii VoIP utracisz możliwość realizacji połączeń dlatego sprawdź wcześniej czy posiadasz odpowiednie możliwości techniczne. 


Przeniesienie numeru odbywa się pomiędzy godziną 1:00 a 4:00 w nocy zgodnie z wyznaczoną datą, numer jest aktywny natychmiast po przeniesieniu. W przypadku numerów komórkowych obsługa wiadomości SMS trwa od 1 do 3 dni roboczych, w tym czasie funkcjonalność SMS może być ograniczona. 

Przenosimy polskie numery stacjonarne i komórkowe z wszystkich polskich sieci oraz numery polskie i zagraniczne od operatorów zagranicznych. W celu sprawdzenia możliwości przeniesienia numeru od operatora zagranicznego skontaktuj się z nami przed złożeniem wniosku.

N
umery stacjonarne oraz komórkowe możesz w dowolnym momencie przenieść ponownie do operatora macierzystego lub innego dowolnego operatora posiadającego takie możliwości techniczne. W tym celu kontaktuj się bezpośrednio z operatorem biorcą.
Istnieją trzy tryby wypowiedzenia umowy z przeniesieniem numeru:

Tryb END: zgodny z okresem wypowiedzenia umowy u obecnego operatora (operator określa datę przeniesienia)


Tryb DAY: Ty określasz datę przeniesienia numeru (data musi być dniem roboczym)


Tryb EOP: na koniec umowy lojalnościowej u obecnego operatora (operator określa datę przeniesienia na podstawie obecnej umowy)
 

 

Jak przenieść numer do VoIP? Rejestracja numeru, wnioski i dokumenty

Rejestracja numeru jest bardzo prosta i zajmuje niewiele czasu. Sieć SuperVoIP jest skierowana do użytkowników numerów komórkowych oraz stacjonarnych. Wystarczy wybrać zakładkę „Zakładam konto i przenoszę numer do sieci SuperVoIP”. Następnie wyświetli się formularz, który należy uzupełnić, wydrukować, podpisać oraz załączyć skan. Kreator przeniesienia numerów komórkowych do VoIP jest intuicyjny i podpowiada, co należy wykonać w każdym kolejnym kroku. Ta opcja jest dedykowana tym użytkownikom, którzy nie są jeszcze Klientami SuperVoIP. Jeśli natomiast posiadasz już numer telefonu w SuperVoIP, wybierz zakładkę „Dodaj numer od innego operatora” i wypełnij formularz. Warto pamiętać, żeby nie wypowiadać przed przeniesieniem numeru umowy u poprzedniego operatora.

Potwierdzenie przeniesienia numerów komórkowych do VoIP

Ostatnim etapem przeniesienia numeru stacjonarnego albo numerów komórkowych do VoIP jest oczekiwanie na weryfikację, po której Twój numer zostanie oficjalnie przeniesiony. Od nowego operatora otrzymasz dokumenty potwierdzające przeprowadzoną operację. Warto wiedzieć, że są możliwe trzy rodzaje wypowiedzenia umowy z poprzednim operatorem. Pierwszy, który jest zgodny z czasem wypowiedzenia u obecnego operatora, drugi — w którym Klient decyduje o dacie przeniesienia numeru oraz trzeci związany z datą końca umowy lojalnościowej. Przeniesienie numeru stacjonarnegodo VoIP także jest możliwe i odbywa się na tych samych zasadach jak przeniesienie numerów komórkowych. Wszystkie szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej.

  

   
SuperVoIP.pl konto z numerem przeniesionym stacjonarnym kosztuje 9 zł netto :)
  

 
 
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
i czekamy na kontakt
Infolinia:
61 250 4000